Fren Testi

Tır Kamyon Çekici Fren Testi

Sapma Testi, SFS Testi ve diğer testlerle araçlarınızı kontrol ediyoruz. Bu kontroller, aracınız servise geldiğinde ve gerekli işlemler uygulandıktan sonra olmak üzere iki kez yapılıyor. Sürücülerimizin güvenle yol almaları ve güvenle sevdiklerine geri dönebilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz.

Günümüzde tüm fren sistemleri, gelişen otomotiv teknolojileri ve yazılımlarıyla çok daha ayrıntılı bir biçimde test edilebiliyor.  Bu gelişmeler sonucunda, bugün, frenlerin etkinliği ve araç-trafik güvenliği çok daha arttırılmış durumda. Kamyon-römork ve çekici-römork bileşiminde, çekici veya kamyonun aks veya tekerleklerinin frenleme yeteneği ile birlikte römorkun fren yeteneği de güvenli bir frenleme için büyük önem taşıyor. Bu bileşimin herhangi birisinin fren sisteminde yaşanan uyumsuzluk, güvenliği tehlikeye düşürüyor. Römorkun fren sistemindeki ayarsızlık, bozukluk ve imalat eksiklikleri, çekici veya kamyonun arızalanmasına neden oluyor.

Fren Testi

Bu arızalar; sürücü, araç ve trafik güvenliği için ciddi tehlike oluşturmasının yanında, önemli ekonomik kayıpları da beraberinde getiriyor. Özellikle römorklu araçların römorklarının fren sistemlerinde meydana gelen bir arıza sonucu oluşan kazalar, oldukça ağır sonuçlanabiliyor. Herhangi bir kaza ile karşılaşmamak için fren testinizi yaptırarak, önleminizi almanızı tavsiye ederiz. Kayseri Boran Oto Fren Servisi bu konuda profesyonel ekibimiz ile hizmetinizdedir.

MERCEDES BENZ,

RENAULT, VOLVO, FORD,  SCANIA, DAF, DODGE, BMC,   HINO ve daha pek çok marka – modeldeki Tır ve Kamyonlarınızın fren bakım ve tamirini yapıyoruz.

RANDEVU ALIN