Kaliper ve Revizyonu

İşlevini yitirmiş her türlü kalipere itina ile revizyon yapıp ilk günkü haline getiriyoruz. Değişik tiplerdeki tüm kaliperlerin iç

Kayseri Fren Servisi

mekanizmalarına işlerlik kazandırıyoruz. Dış kısma temizleme, kaliper kumlama ve boyama işlemleri yapıp adeta yeni kaliper haline getiriyoruz.Kaliper revizyonu ve kaliper tamirinde sadece müşterilerimize değil frencilere de hizmet vermekteyiz.

Kaliper ve Revizyonu

Fren kaliperi, disk aksamını kavrayarak, frenlemenin meydana gelmesini sağlayan hidrolik bir parçadır. Araçlarda bu aksamı boyayarak belirgin hale getirenler vardır.Frene basma işlemi gerçekleştiğinde fren hortumlarında basınçla dolan hidrolik yağı , fren kaliperi rekorundan geçerek kaliper silindirindeki pistona giderek bir güç uygular. Pistondaki bu güç kaliperin içindeki pistonu ittirerek balataların diske sürtünmesini sağlar , diske sürtünen balatalar diskin hızını yavaşlatarak durmasını sağlar.Fren kaliperinin önemi fren sistemi üzerinde etkili ve büyüktür. Fren tesisatınızın kontrol edilmesi aşamasında kaliperin işlemini tammanası ile yapıp yapmadığı kontrol edilerek , tamir gerektiren durumlarda tamir edilirken değişim istediği tespit edilirse değişim yapılarak, doğru hızda, doğru mesafede , güvenle , aracınızın durması sağlanır.

Kaliper ve Revizyonu

MERCEDES BENZ,

RENAULT, VOLVO, FORD,  SCANIA, DAF, DODGE, BMC,   HINO ve daha pek çok marka – modeldeki Tır ve Kamyonlarınızın fren bakım ve tamirini yapıyoruz.

RANDEVU ALIN